Offline

Nová centrální hasičská stanice ve Svitavách do roku 2029

Ve Svitavách bude nejpozději do roku 2029 postavena nová centrální hasičská stanice poblíž již budované výjezdové stanice Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje.

Blog
Včera
REGIONPARDUBICKO.CZ

Úherčický sekáč - nejlepší sekáči se utkají o titul

Úherčice opět ožijí tradiční soutěží v kosení louky. Přijďte 6. srpna 2024 podpořit nejlepší sekáče z celé České republiky a užít si den plný tradiční zábavy a napětí!

Blog
Včera
REGIONPARDUBICKO.CZ

Koupaliště chátrá, město Skuteč čeká na posudky

Obyvatelé Skutče čekají na odborné posudky ohledně obnovy místního koupaliště, které je ve špatném stavu. Betonové desky jsou poškozené, což způsobuje únik vody. Město zvažuje několikerá řešení, ale výstavba nového koupaliště není kvůli rozpočtu reálná.

Blog
Před 4 týdny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Poznejte Topol a Chrudim. Interaktivní stezka plná her

Stezka poznání spojuje Topol, Vestec a Chrudim, a nabízí lekce o vodě, odpadech a životě v řece. Obsahuje 10 stanovišť s 13 interaktivními prvky jako Věž poznání, Pexeso či Lesní piškvorky. Prochází přírodní rezervací Habrov a biokoridorem podél Chrudimky a zahrnuje dibondové tabule a QR kódy pro další informace.

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Radoslav Kováč trénuje Liberec - ambice rostou

Čtyřiačtyřicetiletý Radoslav Kováč se stal novým trenérem severočeského klubu Liberec. Potvrdil to na tiskové konferenci a odhalil, že jej klub vykoupil ze smlouvy v Pardubicích. Nový majitel klubu, Ondřej Kania, má s týmem velké ambice.

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Převoz uměleckých pokladů v Pardubicích pod ozbrojenou ochranou

Článek popisuje převoz cenných uměleckých děl v Pardubicích, který střežili ozbrojení policisté. Mezi převáženými díly byl obraz Emila Filly "Tři ženské akty se psem". Celá operace, která byla držena v utajení, zahrnovala několikrát opakovaný transport s odhadovanou hodnotou děl cca 300 milionů korun.

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Pardubice investuje do skateparku 5,5 milionu

Město Pardubice investuje 5,5 milionu korun do revitalizace svého skateparku. Prostředky půjdou na výměnu překážek a opravu tribuny, která poslouží i jako oplocení areálu. Stavba by měla být hotova do května.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONPARDUBICKO.CZ

Nájemné bydlení zdražuje

Nájemné byty v Praze a dalších krajských městech se v poslední době zdražily. Byty 2+kk nyní stojí v Praze 19 000 Kč, zatímco 1+kk jsou za 14 000 Kč. Růst cen nájmů je důsledkem různých faktorů na trhu nemovitostí a ekonomiky. Poptávka po nájemním bydlení zůstává vysoká, což zvyšuje ceny.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONPARDUBICKO.CZ

Česko udělalo poslední krok do Ligy mistrů

Český fotbal zaznamenal úspěch, když se dostal na 10. příčku žebříčku UEFA, což znamená přímý postup mistra do základní skupiny Ligy Mistrů v roce 2025/2026. Tento úspěch především dlužíme Viktorii Plzeň, která remizovala s Fiorentinou ve čtvrtek.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONPARDUBICKO.CZ

Budimex zahajuje stavbu dálnice D35 u Děběnova

V pondělí zahájil člen Budimexu Cezary Lysenko část svého projevu česky při zahájení stavby dálnice D35 v úseku Děbolín a Litomyšl. Budimex získal zakázku za 3 423,6 milionu korun bez DPH.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONPARDUBICKO.CZ

Sucho narůstá - vegetace je o měsíc napřed

Vegetace roste rychleji kvůli předčasné odtávání sněhu a vysokým teplotám v České republice. Stromy a rostliny odebírají vodu o měsíc dříve, než je obvyklé, což zvyšuje riziko sucha, pokud nezačne pršet intenzivněji.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONPARDUBICKO.CZ

Česká zemědělská půda je plná pesticidů

Zemědělská půda v Česku je znečištěná pesticidy z minulosti, ukazuje výzkum Mendelovy univerzity. Pesticidy, některé i zakázané v EU, ovlivňují biodiverzitu a zdraví lidí. Vědci varují o nelegálním použití pesticidů a agrochemikálií.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONPARDUBICKO.CZ

Pouze 28% školních jídelen vaří pro celiaky a diabetiky

České školní jídelny čelí rostoucímu počtu dětí s dietními potřebami, jako je bezlepková strava nebo nízkosacharidová strava. Jen třetina jídelen je nyní schopna poskytnout specializovanou dietní stravu. Nová metodika ministerstva zdravotnictví by měla zlepšit situaci a pomoci školním jídelnám lépe vyhovět potřebám dětí.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONPARDUBICKO.CZ

Náhlá vlna výpověďí lékařů v Pardubické nemocnici

Pardubická nemocnice čelí hromadnému exodu lékařů, kdy 13% z nich podalo výpovědi den před Velikonocemi. Přesto je péče pacientů zajištěna. Problém se přičítá konfliktu mezi lékaři a vedením nemocnice a blížícímu se jednání s odborovými organizacemi.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONPARDUBICKO.CZ

Nejlepší pardubičtí pedagogové 2023

Páteční večer v Pardubicích byl ve znamení ocenění nejlepších pedagogů roku 2023. Primátor Jan Nadrchal zdůraznil význam práce učitelů pro společnost. Ocenění zahrnovalo finanční odměny, diplomy a květiny.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONPARDUBICKO.CZ