Poslední aktualizace


Budimex zahajuje stavbu dálnice D35 u Děběnova

V pondělí zahájil člen Budimexu Cezary Lysenko část svého projevu česky při zahájení stavby dálnice D35 v úseku Děbolín a Litomyšl. Budimex získal zakázku za 3 423,6 milionu korun bez DPH.

0

Lenka Hubingerová (Před 4 dny)

Ovocný sad promění centrum Pardubic

Střed města Pardubice se mění na ovocný sad s 90 stromy, včetně bříz a kvetoucích třešní. Revitalizační práce probíhají podle plánů a celkové náklady by měly být menší než milion korun. Město chce prostor přeměnit na park pro občany, plánují se cesty, květinové záhony a nábytek.

0

Rebeka Schmidt (Před 4 dny)

Tulipány v Moravské Třebové

Akce u staré pily u vlakového nádraží nabízí v sobotu 13.4. program s aktivitami pro děti, živá zvířátka, živou hudbu a stánky, pořádá Jan Hloušek a M-Závlahy. Vstupné dobrovolné na opravu chléva pro zvířátka.

0

Rebeka Schmidt (Před 5 dny)

Nízký zájem o cyklobusy - Pardubický kraj škrtá spoje

Pardubický kraj ruší některé cyklobusové linky kvůli nízkému zájmu a potřebě ušetřit. Elektrokola a pandemie koronaviru snižují poptávku po těchto službách. Ušetřené prostředky budou použity na zlepšení klasických autobusových spojů.

0

Miroslav Pucholt (Před 5 dny)

Pouze 28% školních jídelen vaří pro celiaky a diabetiky

České školní jídelny čelí rostoucímu počtu dětí s dietními potřebami, jako je bezlepková strava nebo nízkosacharidová strava. Jen třetina jídelen je nyní schopna poskytnout specializovanou dietní stravu. Nová metodika ministerstva zdravotnictví by měla zlepšit situaci a pomoci školním jídelnám lépe vyhovět potřebám dětí.

0

Lenka Hubingerová (Před 6 dny)

Největší zavěšený most v Česku se vysouvá v Pardubicích

V Pardubicích se staví největší zavěšený most v ČR jako součást severovýchodního obchvatu města. Unikátní hydraulická metoda umožňuje rychlou stavbu s milimetrovou přesností. Dokončení je plánováno na podzim 2023.

0

Miroslav Pucholt (Před týdnem)

Obchvat Rokytna brzy otevře

Obchvat Rokytna u Pardubic má být hotový v druhé polovině roku, přestože se dokončení stavby již několikrát odkládalo. Projekt má zlepšit situaci v obci a oblasti tím, že propojí dálnici D35 a silnici I/35, a sníží intenzitu provozu v průměru o 2 700 vozidel za den.

0

Michaela Prokopová (Před týdnem)

Oprava silnice I/37 na 45 dní omezení provoz

Silnice I/37 na úseku od mimoúrovňové křižovatky Palackého po křížení Ohrazenice bude omezena na jeden jízdní pruh v obou směrech při opravě starého povrchu Hradubické silnice. Stavební práce s celkovými náklady 120 milionů Kč potrvají 45 dní.

0

Adam Wágner (Před týdnem)

Bourání chrudimského mostu: Nová stavba hotová v létě

Chrudim se zabývá demolicí a rekonstrukcí městského mostu na silnici I/17 kvůli špatnému technickému stavu. Stavební práce zahrnují nahrazení původní železobetonové konstrukce ocelovými nosníky a rozšíření chodníků.

0

Michaela Prokopová (Před týdnem)

Náhlá vlna výpověďí lékařů v Pardubické nemocnici

Pardubická nemocnice čelí hromadnému exodu lékařů, kdy 13% z nich podalo výpovědi den před Velikonocemi. Přesto je péče pacientů zajištěna. Problém se přičítá konfliktu mezi lékaři a vedením nemocnice a blížícímu se jednání s odborovými organizacemi.

0

Lenka Hubingerová (Před týdnem)

Pardubické letiště zavádí placené parkování pro cestující

Pardubické letiště zruší bezplatné parkování a plánuje zavést parkovné pro cestující. Nové poplatky by měly zlepšit finanční bilanci společnosti EBA, která letiště spravuje, a městu by mohly přinést až 8 milionů korun ročně.

0

Ester Vohradská (Před týdnem)

Nová moderní hasičská stanice v Králíkách získá finanční dar od kraje

Pardubický kraj poskytne finanční dar ve výši 2 milionů Kč na zpracování projektové dokumentace pro výstavbu nové hasičské stanice v Králíkách, která má vytvořit lepší zázemí pro hasiče.

0

Michaela Prokopová (Před týdnem)

Hrdinové na čtyřech tlapách nepotřebují medaili

Záchranní psi jsou nenahraditelní při hledání osob zasypaných pod troskami budov nebo ztracených v lese. Psí štěkot je způsob, jakým pes hlásí svému psovodovi, že našel ztracenou osobu.

0

Rebeka Schmidt (Před týdnem)

Sjednocené centrum pro lidi se smyslovým postižením

Radní schválili investiční záměr na rekonstrukci objektu Bělehradská 389 v Polabinách, který by se měl stát Centrem sociálních služeb SMYSL pro organizace poskytující sociální a zdravotní služby lidem se zdravotním, duševním nebo smyslovým hendikepem.

0

Adam Wágner (Před 2 týdny)

Nejlepší pardubičtí pedagogové 2023

Páteční večer v Pardubicích byl ve znamení ocenění nejlepších pedagogů roku 2023. Primátor Jan Nadrchal zdůraznil význam práce učitelů pro společnost. Ocenění zahrnovalo finanční odměny, diplomy a květiny.

0

Lenka Hubingerová (Před 2 týdny)