Offline

Motoráčkem do Borohrádku. Možná poslední jízda historického vlaku

Připomeňte si nostalgii a zažijte unikátní výlet historickým motorovým vlakem na trase Pardubice – Borohrádek, než bude příliš pozdě.

Blog
Před 2 dny
REGIONPARDUBICKO.CZ

V Pardubickém kraj nasadí mobilní váhy k ochraně silnic před přetíženými kamiony

Každý čtvrtý kamion v Česku přetěžuje silnice, což výrazně přispívá k jejich poničení. Ředitelství silnic a dálnic vybralo tři místa v Pardubickém kraji pro instalaci mobilních vah.

Blog
Před 3 dny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Souboj vojenské techniky ve Vojenském muzeu Králíky: Tatra 805 vs T 34

Unikátní přehlídka vojenské techniky ve Vojenském muzeu Králíky nabídne souboj kolových a pásových vozidel, jako jsou Tatra 805 či T 34. Program s odborným komentářem proběhne dvakrát denně.

Blog
Před 4 týdny
REGIONPARDUBICKO.CZ

Revitalizace rybníka Rosnička odstraní tisíce kubíků bahna, město investuje 30 mil. Kč

Klíčovým krokem bude fyzické odstranění tisíců metrů krychlových bahna, v kterém sinice přežívají. Projekt získal dotaci a město investuje dalších 30 milionů Kč. Bahno poslouží zemědělcům jako hnojivo.

Blog
Před 4 týdny
REGIONPARDUBICKO.CZ

BK Pardubice má nového trenéra: Šotnar střídá Miljkoviće, klub opouští klíčoví hráči

Basketbalový klub BK KVIS Pardubice oznámil změny: Jan Šotnar novým hlavním trenérem, nahrazuje Vanju Miljkoviće. Klub opouští Radek Vyoral a další klíčoví hráči. Sportovní ředitel Radek Nečas přiznal neúspěch minulé sezóny a slíbil návrat na přední pozice. Pardubice obsadily šesť v lize a vypadly ve čtvrtfinále.

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Tragédie v Pardubicích podtrhuje důležitost systému ETCS

Ve středu večer došlo v Pardubicích k tragické železniční nehodě, při které zemřeli čtyři lidé. Událost zdůraznila potřebu zavedení evropského zabezpečovacího systému ETCS. Ministr dopravy Martin Kupka uvedl, že termín implementace je závazný do 1. ledna 2025. Rychlá reakce záchranářů umožnila částečné obnovení provozu.

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Brutální vražda na Svitavsku: 26 a 18 let vězení pro mučitele

Krajský soud v Hradci Králové odsoudil dva muže za brutální vraždu na Svitavsku v létě 2022. Pavel Jireček dostal 26 let vězení, Alexandr Golubničenko 18 let. Mučili oběť ve sklepě, poté ji týrali, až zemřela. Motivem byla údajná krádež drog. Případ zdůrazňuje potřebu přísnějších trestů.

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Tragická srážka vlaků v Pardubicích: 4 mrtví, 20 zraněných

Tragická srážka vlaků v Pardubicích způsobila smrt čtyř lidí a zranila více než dvacet. Expresní vlak RegioJet se srazil s nákladním vlakem ČD Cargo. Ministerstvo dopravy a Integrovaný záchranný systém zasahovaly na místě. Vyšetřování provádí železniční inspekce a policie. Škody dosahují 110 milionů korun.

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Ostravští atleti míří na mistrovství Evropy

Ostravští atleti se pilně připravují na nadcházející mistrovství Evropy. Mezi hlavní postavy patří nadějný oštěpař, jenž analyzoval svou formu po přípravném soustředění a cílem je přístupit v Římě v nejlepší kondici. V boji se silnými soupeři, jako je Julian Weber, věří, že klíčová bude precizní příprava.

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Euforie v Česku díky mistrovství světa v hokeji

Česká republika se ponořila do vlny euforie díky mistrovství světa v hokeji, konanému v pražské O2 areně. Premiér Fiala chválil akci jako fantastickou reklamu pro zemi, zatímco hokejisté jako Roman Červenka oslavovali úspěchy s fanoušky.

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Svitavské senátní volby - Kortyš a Šimek proti Severovi

Na Svitavsku se chystají napínavé senátní volby. Stávající senátor Michal Kortyš (ODS) a poslanec SPOLU David Šimek čelí nové výzvě v podobě nezávislého kandidáta Pavla Severy. Severa chce změnit nefunkční stavební systém. Kampaň komplikuje množství razítek potřebných k stavebním povolením.

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Česko do 10 let končí se spalováním uhlí

Ministr životního prostředí Petr Hladík oznámil, že do deseti let Česko zcela ukončí spalování uhlí. Nový dotační program na výměnu uhelných kotlů začne po skončení aktuální dotace. Kritici upozorňují na nespravedlnost pro ty, kteří nedávno investovali do ekologických uhelných kotlů.

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Pardubičtí hasiči zvou na den otevřených dveří plný atrakcí

Budou vystaveny hasičské vozy a technika po nákladné obměně financované EU. Otevřeny běžně nepřístupné části stanice, možné dotazy zodpoví odborný personál. Pro děti aktivity, fotokoutek, virtuální realita, skákací hrad.

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Hrdina František zachránil ztraceného seniora na Hlinecku

František Odstrčil a jeho kamarád nalezli osmaosmdesátiletého seniora, který se ztratil při procházce na Hlinecku. Senior byl zmatený a prochladlý, záchranáři ho zabalili a zavolali pomoc. František obdržel za svůj čin děkovný certifikát a hodinky.

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Špatný stav silnice na třídě Míru v Pardubicích hrozí nehodami cyklistů

Silnice na třídě Míru v Pardubicích je ve špatném stavu, což může způsobit nehody cyklistů. Odhaduje se, že opravy by mohly začít příští rok. První část ulice byla již opravena a nyní se radnice rozhoduje o budoucnosti druhé části, kde trolejbusy již nejezdí.

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ