ZPRÁVY Kultura Pardubický kraj

Tulipány v Moravské Třebové

Akce u staré pily u vlakového nádraží nabízí v sobotu 13.4. program s aktivitami pro děti, živá zvířátka, živou hudbu a stánky, pořádá Jan Hloušek a M-Závlahy. Vstupné dobrovolné na opravu chléva pro zvířátka.

0

Před 4 dny Rebeka Schmidt

Ve znamení Pardubického hudebního jara

Pardubické hudební jaro začíná 2. dubna a přináší rozloučení s operní pěvkyní Gabrielou Beňačkovou. Celkem 15 koncertů nabízí různorodý program včetně klasické hudby, jazzu a folku.

0

Před týdnem Michaela Prokopová

Intimní texty s lehkou nadsázkou a humorem

Evolet a Dan Vertígo představují originální hudební tvorbu s osobitým vyjádřením a autentickými texty. Slovenská umělkyně Evolet získala nominace v cenách rádia FM, zatímco Dan Vertígo je známý svou hudební rozmanitostí.

0

Před 2 týdny Miroslav Pucholt

Posezení s písničkou: Melodická oáza radosti a harmonie!

Přijďte 20. dubna 2024 na Posezení s písničkou a ponořte se do světa hudby! Setkání plné radosti a harmonie proběhne ve společenském sále ZUŠ Karla Malicha. Vstupné dobrovolné, začátečníci vítáni a prvních 50 návštěvníků občerstvení zdarma.

0

Před 3 týdny Miroslav Pucholt

Výstava odkrývá osudy politických vězňů

Výstava v Moravské Třebové představuje hrdiny doby pětiletých plánů, jako jsou Miroslav Matějka či Karel Metyš, kteří byli politicky vězněni v monstrprocesech. Výstava zahrnuje i osobnosti církevního a spolkového života a hrdiny každodenního života.

0

Před 3 týdny Michaela Prokopová

Stoleté loutky Alše ožívají v Východočeském muzeu

Stoleté loutky vyřezané podle návrhů českého malíře Mikoláše Alše byly objeveny na půdě pardubického domu. Nyní jsou v péči Východočeského muzea, které provádí restaurátorské práce a plánuje je zařadit do expozice hraček.

0

Před 4 týdny Michaela Prokopová

Velikonoční tradice ožívají v Svitavách

Velikonoční oslavy v muzeu ve Svitavách nabídnou lidové tradice, tvořivé dílničky, prodej ručních výrobků a jarní dekorace 23. března 2024. Akce je vhodná pro děti i dospělé, mimo jiné s přípravou velikonočního občerstvení a programem zaměřeným na ptáky.

0

Před 4 týdny Ester Vohradská

Litomyšlský zámek láká turisty

Litomyšlský zámek se chystá k celoročnímu provozu, což by mělo přilákat více turistů a prodloužit turistickou sezonu ve městě. Díky financování z EU budou otevřeny nové prostory zámku a návštěva bude spojena s dalšími místními atrakcemi. Tato změna by měla oživit místní ekonomiku a zvýšit atraktivitu města.

0

Před 4 týdny Jiří Padevěd

Středověk zažijte 23. března v Poličce

Středověký den v Poličce nabízí zážitky pro celou rodinu 23. března. Čeká vás svět středověkých řemeslníků, hudby, tanců a tradic. Vstupné je 180 Kč za osobu nebo 480 Kč za rodinu.

0

Před měsícem Lenka Hubingerová

Litomyšl oslavuje 200 let Smetany

Ve městě Litomyšl proběhly 2. března oslavy 200 let od narození hudebního génia Bedřicha Smetany. Akce "Vyvalte sudy, narodil se nám Bedříšek" zahrnovala koncerty, výstavy, videomapping a vyvalení sudů s tradičním pivem. Oslavy se konaly i v dalších městech ČR.

0

Před měsícem Martin Kydlíček

Smetanovy oslavy: pivní speciál a otevření rodného bytu

Litomyšl oslaví 200. výročí narození Bedřicha Smetany akcemi zahrnujícími tradiční zabijačku a vyvalení speciálního piva. Sběratelská eurobankovka s nulovou hodnotou připomene výročí skladatele.

0

Před měsícem Martin Kydlíček

Venda Truhlářová: Umělecký život a láska k Vysočině

Umělecký odkaz Věnceslavy Truhlářové, alias Venda Truhlářová, je významný pro české výtvarné umění druhé poloviny 20. století. Venda se zaměřila na krajinomalbu inspirovanou Vysočinou a její díla se dostala i do prestižních sbírek, jako například Národní galerie v Praze.

0

Před měsícem Martin Kydlíček

Miliony artefaktů objeveny při stavbě dálnic na východě Čech

Východní Čechy zažívají největší záchranný archeologický výzkum v historii, který provází stavbu dálnic D35 a D11. Denně jsou odkrývány miliony artefaktů, měnící pohled na českou historii. Archeologové teď v zimě katalogizují a zkoumají nálezy, což bude trvat roky.

0

Před měsícem Lenka Hubingerová

S MojaKartou objevte poklady jižní Moravy a vychutnejte si gastro zážitky

MojaKarta - slevová karta jižní Moravy nabízí turistům slevy na ubytování, atrakce a gastronomii. Karta je virtuální, aktivuje se při ubytování na min. 2 noci v partnerském zařízení, platí po celou dobu pobytu. Projekt pod patronátem Centrály cestovního ruchu láká na výjimečné zážitky.

0

Před 2 měsíci Mediální skupina Region24
Pardubice