Offline

Obce válčí proti vysokorychlostní trati

Obce se bouří proti plánované výstavbě vysokorychlostní trati (VRT). V Rohovládové Bělé byla založena pracovní skupina pro boj proti stavbě. Starosta Vítězslav Fišer oznámil dopis a petici proti projektu.

Blog
Dnes
REGIONPARDUBICKO.CZ

Blesk způsobil požár historické chalupy v Cotkytli

Dvě stě let starou chalupu v obci Cotkytle zasáhl blesk, což způsobilo požár s škodou přesahující 1,5 milionu korun. Požár likvidovalo šest jednotek hasičů. Přístup komplikovaly zúžené cesty; chalupa byla prázdná. Uvnitř našli a zachladili tlakovou láhev. Oheň byl zcela uhašen před půlnocí.

Blog
Před týdnem
REGIONPARDUBICKO.CZ

ČSOB Pojišťovna zastavila stavbu, zvažuje rezidenční projekt v centru Pardubic

ČSOB Pojišťovna zatím nezačne stavbu nové budovy v centru Pardubic na pozemku bývalé továrny, přestože má všechna povolení. Namísto toho zvažuje rezidenční výstavbu. Městské vedení tento projekt podporuje a očekává, že promění brownfieldy na moderní čtvrť.

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Gorale rozproudí středověkou atmosféru na Kunětické hoře

Hudba Gorale imituje středověkou hudbu, avšak originálním způsobem.

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Nová mobilní aplikace usnadní turistům cestování po Česku

Zakladatelé a autoři aplikace, společně s Asociací turistických informačních center ČR (A.T.I.C. ČR), zahajují spolupráci na projektu on-line informačního turistického centra (OITC) – mobilní aplikace, která usnadní turistům přístup k informacím o zajímavostech, událostech a službách v ČR.

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Soutěž TFA - hasiči z Česka, Polska a Slovenska v akci

Soutěž TFA na Ohnivé rozhledně na Andrlově Chlumu v Ústí nad Orlicí přivítala profesionální i dobrovolné hasiče. Akce pořádaná Hasičským záchranným sborem Pardubického kraje měla i mezinárodní účast z Polska a Slovenska. Hasiči soutěžili ve čtyřech náročných disciplínách dle přísných pravidel.

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Jednodušší doprava pro Svitavsko měsíc zdarma

Aplikace #ZkusBus umožňuje obyvatelům Svitavska snadnější dopravu. Uživatelé zadávají místo odjezdu, cíle a čas, a aplikace ukazuje dostupné spoje. Minibus obsluhuje Svitavy a okolní obce, včetně Opatovce a Koclířova.

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Kulturní den plný hudby, show a zábavy

Celodenní kulturní akce zahrnuje zahájení stánkového prodeje, hudební vystoupení ZUŠ Třemošnice, mažoretky, pohádky od Divadýlka Mrak, zábavnou show Zdeňka Izera, muzikálové melodie Magdy Malé a večerní taneční zábavu s JEL-BAND. Navíc skákací hrad a dílničky.

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Pardubice rozšíří placené parkování v celém městě

Pardubice plánují významné rozšíření placeného parkování po celém městě. V současnosti se placení vztahuje hlavně na centrum, ale již letos budou poplatky zavedeny i u nemocnice. Město koupí 30 nových parkovacích automatů, změna začne platit v říjnu.

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Od začátku roku poklesla výstavba bytových projektů

Český stavební sektor zažil v prvním čtvrtletí 2024 pokles produkce o 4%. Pozemní stavitelství pokleslo o 7,4% a snížil se počet nových bytových projektů o 15,1%. Tato situace je způsobena nerovnováhou na trhu a válkou na Ukrajině, která zvyšuje ceny materiálů a snižuje počet pracovníků.

Blog
Před měsícem
REGIONPARDUBICKO.CZ

Svatojakubské koncerty – zahajovací koncert

V Přelouči se koná první koncert v rámci Svatojakubských koncertů. Čtyři interpreti: Petr Vacek (varhany), Tereza Nopová a Lucie Nopová (housle), Lucie Hadáčková (zpěv) vystoupí 28. dubna v kostele sv. Jakuba. Koncerty finančně podpořilo Ministerstvo kultury a město Přelouč.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONPARDUBICKO.CZ

Informace o vstupenkách na MS 2024 v kostce

Pražská O2 Arena a Ostravar Aréna hostí zápasy MS v hokeji 2024. Vstupenky na samostatné zápasy byly spuštěny 16. ledna 2024 a většina z nich je vyprodána. VIP vstupenky jsou k dispozici od 5. prosince, zahrnují catering a samostatný vstup, s cenami začínajícími na 4390 Kč.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONPARDUBICKO.CZ

Nejslabší rok Českých patentů od roku 1995

Počet patentových přihlášek podaných českými subjekty k Úřadu průmyslového vlastnictví ČR poklesl na 465 v roce 2023, což je nejnižší číslo od roku 1995. V roce 2023 bylo uděleno či validováno 454 patentů tuzemským a 4 979 zahraničním subjektům.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONPARDUBICKO.CZ

Vliv menstruačního cyklu na sportovní výkonnost žen?

Studie ukazují minimální vliv menstruačního cyklu na sportovní výkonnost žen. Považovat menstruační cyklus za zásadní faktor výkonnosti je mylné. Důležité je otevřeně diskutovat o zdravotních otázkách a upravit trénink podle individuálních potřeb.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONPARDUBICKO.CZ

Ovocný sad promění centrum Pardubic

Střed města Pardubice se mění na ovocný sad s 90 stromy, včetně bříz a kvetoucích třešní. Revitalizační práce probíhají podle plánů a celkové náklady by měly být menší než milion korun. Město chce prostor přeměnit na park pro občany, plánují se cesty, květinové záhony a nábytek.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONPARDUBICKO.CZ