ZPRÁVY Ekonomika Pardubický kraj

Nová mobilní aplikace usnadní turistům cestování po Česku

Zakladatelé a autoři aplikace, společně s Asociací turistických informačních center ČR (A.T.I.C. ČR), zahajují spolupráci na projektu on-line informačního turistického centra (OITC) – mobilní aplikace, která usnadní turistům přístup k informacím o zajímavostech, událostech a službách v ČR.

0

Před 2 dny Rebeka Schmidt

Jednodušší doprava pro Svitavsko měsíc zdarma

Aplikace #ZkusBus umožňuje obyvatelům Svitavska snadnější dopravu. Uživatelé zadávají místo odjezdu, cíle a čas, a aplikace ukazuje dostupné spoje. Minibus obsluhuje Svitavy a okolní obce, včetně Opatovce a Koclířova.

0

Před 3 dny Rebeka Schmidt

Propojka u Vysokého Mýta ohrožena kvůli nedostatku financí

Výstavba tříkilometrové propojky u Vysokého Mýta s odhadovanými náklady 860 milionů korun se komplikuje kvůli financování. Ministr dopravy Martin Kupka slíbil státní pomoc, kraj navrhuje přispět 200 miliony. Město Vysoké Mýto přispěje 10 miliony.

0

Před 5 dny Michaela Prokopová

Bývalá továrna Botas se mění na 24 bytů

Areál bývalé obuvnické firmy Botas ve Skutči se mění ve 24 bytových jednotek po úpadku firmy. Projekt, podporovaný městem a investorem Vlastimilem Ročněm, nabízí cenově dostupné bydlení pro místní obyvatele. V Skutči je poptávka po bytech vysoká, protože městské byty jsou plně obsazené.

0

Před 6 dny Jiří Padevěd

Zvýšení daně z nemovitosti v Česku až pětinásobek!

V roce 2023 se v Česku zvýšila daň z nemovitosti o průměrně 80 %. Někde však nárůst dosahuje až pětinásobku. Finanční správa zaslala nové výměry začátkem dubna. Zvýšení daně se týká všech majitelů nemovitostí a může zahrnovat místní koeficienty.

0

Před týdnem Adam Wágner

Pardubice rozšíří placené parkování v celém městě

Pardubice plánují významné rozšíření placeného parkování po celém městě. V současnosti se placení vztahuje hlavně na centrum, ale již letos budou poplatky zavedeny i u nemocnice. Město koupí 30 nových parkovacích automatů, změna začne platit v říjnu.

0

Před týdnem Rebeka Schmidt

Špatný stav silnice na třídě Míru v Pardubicích hrozí nehodami cyklistů

Silnice na třídě Míru v Pardubicích je ve špatném stavu, což může způsobit nehody cyklistů. Odhaduje se, že opravy by mohly začít příští rok. První část ulice byla již opravena a nyní se radnice rozhoduje o budoucnosti druhé části, kde trolejbusy již nejezdí.

0

Před týdnem Miroslav Pucholt

Nová cisternová stříkačka za 10 milionů pro pardubické hasiče!

Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje získal novou cisternovou automobilovou stříkačku, což financovalo město Pardubice. Cisternová stříkačka přišla na 10 milionů korun a nahradí model z roku 2005. Starou stříkačku věnují sboru dobrovolných hasičů městského obvodu Pardubice I.

0

Před týdnem Miroslav Pucholt

Od začátku roku poklesla výstavba bytových projektů

Český stavební sektor zažil v prvním čtvrtletí 2024 pokles produkce o 4%. Pozemní stavitelství pokleslo o 7,4% a snížil se počet nových bytových projektů o 15,1%. Tato situace je způsobena nerovnováhou na trhu a válkou na Ukrajině, která zvyšuje ceny materiálů a snižuje počet pracovníků.

0

Před 2 týdny Rebeka Schmidt

Nový parkovací dům v Polabinách zatím bez dobíjecích stanic

V pardubických Polabinách plánují nový parkovací dům s 70 místy, ale zatím bez dobíjecích stanic pro elektromobily, což starosta přislíbil zvážit v budoucnu. Výstavbu dobíjecích stanic v ČR převzaly velké energetické společnosti, avšak infrastruktura na sídlištích zaostává.

0

Před 2 týdny Jiří Padevěd

Roste poptávka mechaniků pro elektromobily

S nárůstem počtu elektromobilů ve Velké Británii roste i potřeba mechaniků specializovaných na jejich opravy. Avšak jen 10 % z celkových mechaniků je na to kvalifikováno. Nízká dostupnost oprav vede k navyšování cen a nárůstu pojistného.

0

Před 2 týdny Adam Wágner

Liga vzkvétá - sponzoři navýšili příspěvky pětinásobně

Zatímco dosud bylo vypláceno 150 milionů korun ročně, nyní částka dosahuje téměř pětinásobku. Sponzoři jako O2 TV, Chance a Betano poskytli vysoké příspěvky, další možnosti se ještě řeší. Kluby očekávají významné zlepšení kvality ligy.

0

Před 2 týdny Jiří Padevěd

Fialova vláda schválila nový atomový zákon

Vláda Petra Fialy schválila novelu atomového zákona zaměřenou na rychlejší výstavbu jaderných bloků a zjednodušení povolovacích procesů. Zároveň byl projednán návrh zákona o Národní rozvojové bance a třetí antibyrokratický balíček. Ovocnářům a vinařům zasaženým mrazy by mohla pomoci záruka za dluhy Rozvojové banky.

0

Před 2 týdny Michaela Prokopová

Benzín a nafta překročily hranici 40 Kč/l

Ceny benzínu a nafty v ČR dosáhly nejvyšších úrovní od minulého roku, přičemž benzín pokořil hranici 40 Kč/l. Za tímto nárůstem stojí faktory jako napětí na Středním východě a výkyvy měn.

0

Před 3 týdny Adam Wágner
Učitel roku