Století dřevěných hraček

Výstava představí dřevěné hračky od 19. století do současnosti z muzejních sbírek i od moderních tvůrců. Návštěvníci se dozví o historii jejich výroby v Čechách a na Moravě a o práci tvůrců. Součástí výstavy bude také herna a dílna pro výrobu vlastní hračky. Vernisáž se koná 12. května od 16 hodin.


Na výstavě budou představeny dřevěné hračky od konce 19. století do současnosti z muzejních sbírek i od současných moderních tvůrců. Seznámíte se s tím, kde všude se v Čechách a na Moravě hračky vyráběly či vyrábějí, jak vznikají a co obnáší práce těch, kteří se jejich výrobě věnují. Výstava také představí hračky jako umělecká díla – od autorů sdružení Artěl ze začátku 20. století až po současné výtvarníky a designéry, kteří se věnují jejich návrhům a tvorbě.

A co by to bylo za výstavu o hračkách, kdybyste si nemohli pohrát! Výstavou prolínají rozmanitá zákoutí, kde můžete rozehrát své příběhy. Přijďte si vystavět město z dřevěných kostek nebo je naložit na korbu náklaďáku a převést do jiného příběhu. Rozezvučte dřevěné hudební nástroje a svou fantazii a zručnost prověřte při skládání, vkládání, provlékání či navlékání. Čeká na vás také velká herna s kuželkami, kuličkovou dráhou i vláčkodráhou, dřevěnými stavebnicemi, magnetické puzzle a mozaiky, stolní, balanční i pohybové hry. Nejen pro malé kutily bude připravena dílna, kde si mohou sami vyrobit jednoduchou dřevěnou hračku.

Nenechte si ujít netradiční zahájení výstavy, protože program bude pestrý a veskrze dřevěný! Dřevěné loutky oživnou v pohádce o Popelce pod rukama loutkoherce Tomáše Běhala, sami si vyrobíte drobnou dřevěnou hračku, a ve společnosti tradičního výrobce dřevěných soustružených hraček a Nositele tradic lidového řemesla pana Zdeňka Bukáčka si dřevěnou hračku můžete domalovat. Na dřevěných špejlích pro vás bude připravené originální občerstvení rozmanitých chutí. Vernisáž se koná v neděli 12. května v 16 hodin ve výstavních sálech poličského muzea. Potrvá až do 1. září.


Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky

Učitel roku

Hlavní zprávy

 

Vizovické Trnkobraní 2024